Hatha Joga Studio

naturoterapia

Akupunktura

 

bańki klasyczne i chińskie

ajurwedyjski masaż twarzy

 

bioenergoterapia

więcej

więcej

więcej

więcej

dbamy  o  twoje  zdrowie  i  samopoczucie

 

Serdecznie zapraszam do skorzystania również z naszej oferty zabiegów. W dobie, gdy konwencjonalna medycyna nastawiona jest tylko na zysk, nie zwracając uwagi na dobro jednostki, postanowiliśmy wyjść z propozycją wsparcia leczeń wielu schorzeń. Przynosimy ulgę nie tylko ciału, ale i duszy.

Akupunktura

Akupunktura posiada bardzo szeroki zakres wskazań ukierunkowanych na przyniesienie ulgi choremu – często też okazuje się nie tylko tańsza, ale również bardziej skuteczna od stosowania klasycznych terapii. Oczywiście efekt leczniczy może wystąpić w większym lub mniejszym stopniu zależnie od zaawansowania choroby jak również szeregu innych czynników. Bardzo duże znaczenie na wynik leczenia ma to, kto wykonuje zabiegi – jego indywidualne właściwości energetyczne, umiejętności dobrania właściwych punktów, oraz właściwe przeprowadzenie zabiegu.

Akupunktura i bioenergoterapia osiąga dobre, lub bardzo dobre wyniki i są wskazane w leczeniu:

Chorób neurologicznych:

 

 • migrena
 • bóle głowy
 • rwa kulszowa
 • neuralgia nerwu trójdzielnego
 • neuralgia międzyżebrowa
 • nerwobóle różnego pochodzenia
 • zespół bolesnego barku
 • porażenie obwodowe nerwu twarzowego (krótko po wystąpieniu)
 • niedowłady po udarach mózgu
 • neuropatie obwodowe

Akupunktura + moksoterapia

Bańki klasyczne i Bańki chińskie

Lecznicze właściwości baniek znane były już ponad 3 tys. lat temu na Dalekim Wschodzie. Stosowano je tam przeciwzapalnie, przeciwbólowo, jako formę wzmocnienia i odtrucia organizmu.

Choć, jak zaznaczają sceptycy, wciąż brak jest naukowych dowodów na ich działanie, to jednak niekiedy ich postawienie zalecają nawet praktykujący konwencjonalną medycynę lekarze. Naturopaci oraz zwolennicy medycyny alternatywnej nie mają wątpliwości: bańki pomagają wyleczyć zapalenie oskrzeli, płuc, infekcje górnych dróg oddechowych. Wpływają na cały organizm, poprawiając krążenie krwi i usprawniając działanie układu odpornościowego.

Mogą też łagodzić dolegliwości w niektórych chorobach reumatycznych (np. zapaleniu stawu barkowego, rwie kulszowej), bólach kręgosłupa i mięśni, oraz działać antycellulitowo. W tym przypadku klasyczna medycyna zaczyna dostrzegać potencjał baniek. Przegląd badań naukowych z 2011 r. wskazuje, że stawianie baniek przynosi ulgę w bólu. Potwierdzają to testy z 2015 r. dowodzące, że bańki łagodziły ból szyi oraz krzyża

Ajurwedyjski Masaż Twarzy

Kobiety stosują różnorodne metody, które mają zapewnić młody i zdrowy wygląd twarzy: sięgają po kosmetyki pielęgnacyjne, poddają się zabiegom medycyny estetycznej, a nawet operacjom plastycznym. 

 

Starohinduska medycyna ajurwedyjska, bazująca tylko na naturalnych sposobach pielęgnacji zdrowia i urody, proponuje zapobiegać niż leczyć. Według Ajurwedy przyczyną chorób, a przez to niezdrowego wyglądu, są zalegające w organizmie toksyny. Jeśli zostaną usunięte, organizm będzie prawidłowo funkcjonował, co widać także po promiennej cerze.

 

Jedna z metod na usuniecie toksyn z organizmu jest masaż twarzy wykonany przy użyciu odpowiednich olejków. Masaż poprzez stymulację poszczególnych punktów twarzy usprawnia funkcjonowanie całego organizmu. Pobudza krążenie krwi, limfy i płynów ustrojowych. Bardzo dobrze oczyszcza tkanki oraz dotlenia skórę. Jej poszczególne warstwy stają się bardziej elastyczne, dzięki czemu zmarszczki są wygładzone, a twarz nabiera łagodniejszego wyrazu. Masaż da najlepsze efekty, jeśli zostanie wykonany przy użyciu naturalnego olejku, dobranego do naszego typu psychofizycznego, czyli doszy. Każdy człowiek jest innym typem psychofizycznym, w zależności od tego, jaka energia w nim dominuje: Vata , Pitta czy Kapha .   

Bioenergoterapia z elementami hipnoterapii

Bioenergoterapia polega na całościowym podejściu do pacjenta. Jak przekonują bioenergoterapeuci, pomagają oni przede wszystkim człowiekowi, a nie tylko celują w poszczególne dolegliwości.

 

W organizmie człowieka oprócz podstawowych układów (krążenia, nerwowego, pokarmowego itd.) jest także układ energetyczny. Tworzą go linie połączone z głównymi organami zwane meridianami (południkami energetycznymi) i zakończone czakramami (punktami wymiany energii). Są ich dziesiątki. Wzdłuż kręgosłupa umiejscowionych jest natomiast siedem głównych czakr:

 • czakra podstawowy

 • czakra sakralna

 • czakra splotu słonecznego

 • czakra serca

 • czakra gardła

 • czakra trzeciego oka

 • czakra korony

Oprócz tego mamy trzy warstwy aury. Pierwsza to aura eteryczna ściśle związana z ciałem człowieka, druga (około 50 cm od ciała) - aura emocjonalna, astralna. W końcu trzecia - aura mentalna (w odległości około metra). Jej oddalenie od ciała zależy indywidualnie od konkretnego organizmu i osoby.

Energia krąży w naszym organizmie. Wchłaniamy ją i wydalamy - układ energetyczny działa mniej więcej tak jak oddechowy. Jeśli dojdzie do "zatkania" np. czakramu korony (nagromadzi się tam negatywna energia), zaczyna nas boleć głowa lub atakuje migrena.

Zaburzenia pojawiają się najpierw w aurze. Potem przenoszą się na ciało i w ten sposób powstają choroby. Oznacza to, że obserwując aurę, można określić predyspozycje człowieka do niektórych schorzeń lub zauważyć początek nowej choroby, ponieważ zaburzenia energetyczne w aurze wyprzedzają dolegliwości fizyczne.

Słupsk Edyta Stępień

wróć do menu

Hatha Joga Studio Słupsk   ul.Jodłowa 91, 76-200 Słupsk tel.: +48 796-932-565    e-mail: jogaslupsk@op.pl